021-22094378

رادیوگرافی داخل دهانی

10 / 10
از 1 کاربر

رادیوگرافی داخل دهانی کاربرد بسیار بیشتری در عکسبرداری از دهان و دندان دارد و همچنین جزئیات بسیار بیشتری را ثبت میکند. ثبت جزئیات بیشتر در رادیوگرافی دندان امکان بسیار خوبی را در اختیار پزشک قرار میدهد تا بتواند نوع بیماری را تشخیص دهد. رادیو گرافی داخل دهانی هر نوع بیماری که مرتبط به دندان و داخل دهان میشود را تشخیص میدهد و در این کار بسیار دقیق عمل میکند.

از کاربرد های رادیوگرافی داخل دهانی میتوان به تشخیص پوسیدگی،‌ مشاهده و تشخیص بیماری ریشه دندان، بررسی سلامت استخوان های موجود در داخل دهان و تشخیص سلامت دندان های در حال رشد اشاره نمود. برای رادیو گرافی داخل دهانی نیز سه نوع تصویربرداری وجود دارد. یکی از انواع رادیو گرافی داخل دهانی، پری اپیکال میباشد که تمامی دندان های موجود در دهان به همراه استخوان ها را نشان میدهد.

در روش بایت وینگ نیز تاج دندان ها و مجاور آنها به نمایش در می آید. روش دیگری که برای رادیوگرافی داخل دهانی به کار میرود اکلوزال میباشد. این روش تقریبا شبیه به پری اپیکال میباشد ولی تفاوت آن با روش پری اپیکال در این است که میتواند ناحیه بزرگتری را نمایش دهد.

در رادیوگرافی داخل دهانی به دلیل اینکه باید جزئیات باید به صورت کاملا دقیق نشان داده شوند به همین جهت باید از دستگاه های رادیولوژی دندان پیشرفته استفاده شود. دستگاه های رادیولوژی دندان پیشرفته امکان بسیار خوبی را ایجاد میکند تا عکس های باکیفیتی ثبت نماید و در نتیجه کار تشخیص پزشک معالج راحت تر شود. در مرکز  رادیولوژی دندان دکتر نکیسا ایل از پیشرفته ترین دستگاه ها استفاده میشود. تعداد کمی مرکز رادیولوژی دندان در تهران وجود دارند که از دستگاه های مدرن و پیشرفته استفاده میکنند که این مرکز نیز یکی از آنها میباشد.

دکتر نکیسا ایل متخصص رادیولوژی دندان ، فک و صورت میباشد که این مرکز را سالها پیش افتتاح نموده و مفتخر است که عکسبرداری دندان تعداد زیادی از بیماران را تا کنون در این مرکز پیشرفته به انجام رسانده است. این مرکز در منطقه سعادت آباد تهران واقع شده است و میتواند خدمات خود را به اهالی این منطقه ارائه کند. البته به دلیل دسترسی بسیار خوبی که مرکز رادیولوژی دندان دکتر نکیسا ایل دارد، ساکنین سایر نقاط تهران نیز میتوانند از خدمات آن بهره مند شوند. در صورتیکه بیماران و دندانپزشکان هر گونه سوالی در زمینه رادیولوژی دندان دارند میتوانند از بخش پشتیبانی این مرکز به صورت تلفنی مشاوره رایگان دریافت کنند.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :