021-22094378

رادیوگرافی سفالومتری

10 / 10
از 1 کاربر

امروزه دستگاه ها و تجهیزات جدید پزشکی باعث شده اند تا روند تشخیص بیماری با کیفیت و سرعت بالاتری انجام شود. این دستگاه ها همچنین کار پزشکان را نیز راحت تر نموده اند. از جمله دستگاه هایی که دستخوش تغییرات زیادی از گذشته تا کنون بوده است دستگاه رادیولوژی دندان میباشد. دستگاه  رادیولوژی دندان امروزه به روش های مختلفی عکسبرداری میکند و همین موضوع درصد تشخیص بیماری را بالاتر برده است.

رادیوگرافی دندان انواع مختلفی دارد که هر کدام برای یک نوع بیماری دهان و دندان کاربرد دارد. برخی از رادیوگرافی دندان وجود دارد که قدرت تشخیص آن بالاتر میباشد و میتواند هر نوع بیماری حتی بسیار کوچک را نشان دهد. رادیوگرافی داخل دهانی بالاترین قدرت تشخیص را دارد که البته خود نیز شامل انواع مختلفی میباشد. رادیوگرافی داخل دهانی زمانی تجویز میشود که دهان و به طور کلی ناحیه دهان بیمار نیاز به بررسی دقیقی داشته باشد. رادیوگرافی داخل دهانی میتواند تمامی بخش های ریشه و بافت نرم را با دقت بالا عکسبرداری کند. رادیوگرافی داخل دهانی نیز اقسام گوناگونی دارد که یکی از آنها رادیوگرافی سفالومتری میباشد. رادیوگرافی سفالومتری از روش های عکسبرداری میباشد که پزشک برای اندازه گیری جمجمه، دندان و همچنین فک بیمار آنرا تجویز میکند. در روش رادیوگرافی سفالومتری که ارتباط بین استخوان ها و نسج نرم مشخص میشود برای پیشرفت در اختلالات رشد قبل و حین درمان مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه رادیوگرافی سفالومتری ابتدا از طریق قطعه ای سر را نگه میدارد و سپس از طریق تاباندن اشعه ایکس به تصویربرداری مشغول میشود. در روش رادیوگرافی سفالومتری عکسبرداری به دو صورت تمام و نیم رخ انجام میشود که البته روش نیم رخ آن کاربرد بیشتری دارد. اگر بخواهیم کاربرد رادیوگرافی سفالومتری را به طور خلاصه و در چند کلمه بیان کنیم میتوانیم به کاربرد آن در درمان ارتودنسی اشاره کنیم. در تمامی درمان های ارتودنسی امکان ندارد که از رادیوگرافی سفالومتری استفاده نشود. رادیوگرافی سفالومتری به پزشک کمک میکند تا به شدت مشکل و روند درمان پی ببرد.

از جمله خدماتی که مرکز  رادیولوژی دندان دکتر نکیسا ایل (متخصص رادیولوژی دندان، فک و صورت) ارائه میدهد رادیوگرافی سفالومتری میباشد. این مرکز علاوه بر رادیوگرافی سافالومتری تمامی خدمات مربوط به رادیوگرافی داخل دهانی و همچنین خارج دهانی را با پیشرفته ترین دستگاه های روز دنیا به انجام میرساند. از ویژگی های مرکز رادیوگرافی دندان دکتر نکیسا ایل میتوان به قیمت های مناسب، عدم تاخیر در ارائه نتیجه و همچنین ارائه نتیجه بصورت کتبی، دست نوشته و همچنین در سی دی اشاره نمود.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :