021-22094378

فتوگرافی(فوتوگرافی )دندان

10 / 10
از 1 کاربر

همانطور که میدانید برای پی بردن به بیماری نهفته در بیشتر اجزا بدن باید از آن عضو عکس تهیه شود. دندان نیز از جمله اعضا بدن میباشد که بیماری های نهفته در آن را باید از طریق عکسبرداری یا همان رادیولوژی دندان تشخیص داد. رادیولوژی دندان به صورت درون دهانی و همچنین بیرون دهانی انجام میشود که هر دو نوع آن نسبت به بیماری فرد تجویز میشوند. رادیوگرافی دندان به حدی دقیق عکسبرداری میکند که میتواند هر نوع بیماری حتی اگر بسیار جزئی نیز باشد در ریشه و استخوان های دهان و دندان را نشان دهد. رادیوگرافی دندان نه تنها برای تشخیص بیماری بلکه برای پیشگیری و روند درمان کاربرد دارد.البته روشی از عکسبرداری دهان و دندان وجود دارد که بمنظور تشخیص بیماری به کار نمیرود و برای در اختیار قرار دادن تصاویری از جهات مختلف دهان و دندان به پزشک انجام میشود. فتوگرافی  ( فوتوگرافی) دندان به پزشک کمک میکند تا نسبت به ساختار دهان و دندان بیمار، درمان مناسبی را تجویز کند. به دست آوردن تصویر از ساختار دهان و دندان برای انجام درمان های زیبایی مانند ارتدونسی، کامپوزیت، لمینت و ایمپنت کاربرد دارد. شاید با خود بگویید دندانپزشک به جای تجویز فتوگرافی دندان میتواند بصورت چشمی دهان و دندان بیمار را مورد بررسی قرار دهد ولی در حقیقت اینگونه نیست و دکتر میتواند با در اختیار داشتن عکس دندان ها طرح خوبی را برای دندان ها پیاده سازی و اجرا  کند.

یکی از مشکلاتی که همیشه بین دندانپزشکان زیبایی و بیمار وجود داشته است عدم توجیه بیمار از روند معالجه خود میباشد. بیمار نمیداند و نمیتواند تشخیص دهد که روند درمان زیبایی او به چه شکل پیش میرود و نتیجه آن چه بوده است که از این رو فتوگرافی دندان کمک خواهد کرد تا پزشک مستندات و تصاویر لازم را برای قانع کردن بیمار در اختیار او قرار دهد. این توجیه کردن از طریق مقایسه فتوگرافی دندان قبل و بعد از بیمار صورت میگیرد. بیمار با مقایسه چندین فوتوگرافی دندان به خوبی تشخیص خواهد داد که روند درمان تا کجا پیش رفته است. فتوگرافی دندان به پزشک برای حضور در سمینار و همایش ها کمک بزرگی میکند. پزشک برای اینکه نمونه کارهای انجام شده در مطب خود را در سمینارهای پزشکی نشان دهد باید از فتوگرافی دندان بیمار برخوردار باشد. حتی میتواند آرشیوی از فتوگرافی دندان را در اختیار داشته باشد و توسط آن به راحتی در همایش ها و سمینارها حضور یابد.

مرکز رادیولوژی دکتر نکیسا ایل تمامی خدمات فتوگرافی دندان و رادیولوژی دندان و دهان را با دستگاه های مدرن و به روز انجام داده و درصورت درخواست پزشک آمادگی دارد تا تمامی عکسبرداری ها را بصورت دیجیتال و یا بر روی سی دی ارائه نماید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :